Pá-Ne 24.-26.11. Švýcarák - vícedenní výprava

20.11.2023 15:25

Velká podzimní výprava nás čeká o víkendu 24.-26.11., kdy vyrážíme do Novohradských hor. Ubytování je zajištěno ve vyhlášené a plně vybavené skautské základně Švýcarák (topení, sprchy, elektřina). Už jsme tam byli, takže se lze podívat ve fotogalerii na oddílové akce č. 1030 či 987.

Odjezd a příjezdSraz v pátek pro "ševce" v 16:35 hod. na zastávce MHD Kovosvit (odjezd bus č. 17 v 16:45 hod. do Tá, možno přistoupit cestou), ostatní sraz na vlakovém nádraží v Táboře v 17:00 hod. Návrat v neděli v 14:37 hod. do Tá, v 15:08 hod. do SÚ.

S sebou vhodné oblečení a hlavně obutí, budeme skoro na horách (může být sníh), takže nezapomeňte čepici a rukavice, místo tlusté bundy radši více vrstev (cibule), spací potřeby (spacák, oblečení, jsou tam matrace, takže karimatka není třeba, spíše celta), do budovy přezůvky, hygienické potřeby, psací potřeby, baterku, hrneček (ešus ne, jsou tam být talíře), šátek a zkrátka vše, bez čeho se neobejdete, 250 Kč, průkazku na vlak či MHD. Zabaleno mějte v jednom úhledně sbaleném batohu, budeme několikrát přestupovat, tak ať nikde nic neztratíte.

Jídlo - Každý si zajišťuje jídlo a pití na páteční cestu, případně na druhou večeři (na základně bychom měli být okolo 20:00 hod.), sobotní snídani a oběd (budeme na celodenní túře), a nedělní snídani a oběd na cestu. Sobotní večeře bude společná, na místě se dohodneme a nakoupíme. Čaj budeme průběžně vařit.
Akce je určena pro ty, kteří akci zvládnou. Třeťáci a starší určitě, takže s tím všichni (kdo svou účast v oddíle myslí vážně) počítejte! Ti mladší by to zvládnout mohli také, bude to pro ně dobrovolná akce. Předškoláci tentokrát budou mít volno.